kalkulator-panele-sloneczne

Panele słoneczne – jakie wybrać, na co zwracać uwagę

Postanowiłeś założyć instalacje składającą się z modułów fotowoltaicznych, ale nie wiesz jakie urządzenia wybrać? Przedstawiamy Ci krótki artykuł, który może posłużyć jako przewodnik dobrego zakupu. Należy pamiętać i zwrócić uwagę na fakt, że urządzenia fotowoltaiczne – począwszy od paneli słonecznych po inwertery, posiadają dość obszerną specyfikację, która pomoże Ci przybliżyć i zrozumieć zasady działania tych produktów.

Optymalny koszt względem jakości urządzeń

panele-sloneczne-kalkulatorCena jest jednym z najważniejszych czynników podczas porównywania paneli słonecznych. Wartość sprzętu fotowoltaicznego na rynku jest uzależniona od różnych czynników: wydajności, metody produkcji, jakości materiałów, okresu gwarancji, wymiarów, czy marki producenta. Znaczącym aspektem podczas wyboru modułów słonecznych są koszty, jednak nie powinniśmy zwracać tylko na niego uwagę. Długoterminowa perspektywa może szybko zweryfikować, że najtańszy produkt może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Słaba jakość wykonania i idąca za tym niski czynnik pracy przełoży się na słabą efektywności uzysku energii. Panele słoneczne odznaczają się długookresową żywotnością (powyżej 35 lat), dlatego potencjalnie ważniejsze może być wybranie ze względu odpowiedniej jakości sprzętu niż ceny.

Ogniwa słoneczne, proces produkcji

Rynek fotowoltaiczny stale rozwija się, dzięki czemu mamy dostęp do szerokiego wachlarza modeli paneli słonecznych, które cechują się odmienną wydajnością, czy funkcjami. Moduły monokrystaliczne dostarczają m.in wysoką wydajność i pozytywną tolerancję mocy przy dość niewielkich rozmiarach. Panele polikrystaliczne w obecnych czasach są najpopularniejszym wyborem w domowych instalacjach ze względu na niską cenę. Dostępne są również ogniwa krzemowe cienkowarstwowe, które dzięki swojej technologii produkcji zużywają niewielką ilość krzemu, przez co są mniej wydajne od pozostałych, ale lepsze do adaptacji architektonicznej.

Panele słoneczne i ich wydajność - Kalkulator

Wydajność danego modułu fotowoltaicznego zależy od energii światła słonecznego, jakie otrzymuje moduł – energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną. Niekoniecznie dobrym sposobem będzie zakup najbardziej wydajnego panelu słonecznego dostępnego na rynku. Warto przeliczyć swoje wymagania i zaopatrzyć się w panel, który swoją wydajnością najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Staramy się zapewnić naszym klientom jak największą wygodę podczas wyboru urządzeń fotowoltaicznych dlatego stworzyliśmy kalkulator, który pomoże dokonać wszelkich obliczeń mocy instalacji dla państwa dachu.

Comments are closed.